Сыныбы: 6 |
Күні: |
|||
Сабақтың тақырыбы |
Дос.Сын есім. | |||
Мақсаты |
Оқушыларға дос, достық туралы әңгімелей отырып, олардың достық туралы ұғымын, түсінігін кеңейту. Оқушылардың достық сезімдерін нығайту, өзара сыйластық қарым – қатынастарын дамыту. Достықты қадірлеуге, достарын сыйлауға тәрбиелеу. | |||
Күтілетін нәтижелер |
Досы туралы айтады; досының сырт келбеті мен мінезіне сипаттама береді; | |||
Керекті жабдықтар |
постер, түрлі-түсті қағаздар, маркерлер, тапсырмалар | |||
Сабақ барысы: | ||||
Сабақ кезеңдері және тапсырма түрлері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау | |
Психологиялық дайындық 3 мин |
«Жүрек жылуы» тренингін ұйымдастыру |
Психологиялық орта құру арқылы, оқушылардың көңіл-күйі көтеріледі. Оқушылар шеңберге тұрып бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
қолпаштау | |
Топқа бөлу 2 мин |
Оқушыларға «тіл» және «достық» туралы мақал-мәтелдер таратылады |
Ұйымшылдық, ынтымақтастық. Оқушылар екі топқа бөлінеді |
қолпаштау | |
Үй тапсырмасын тексеру. 3 мин |
Жалғастыр ойыны арқылы үй тапсырмасын тексеру. |
Ана туралы жазып әкелген әңгімелерін кезекпен оқыту. |
қолпаштау | |
Кіріспе.
Қайталау. Сабақтың барысы: 3 мин |
Эпиграф: «Бірлік бар жерде, тірлік бар» Сабақтың мақсатымен таныстырады. Буын түрлерін қайталау Компьютерден достар туралы суреттер көрсету арқылы миға шабуыл жасау. Сұрақтарға жауап беру: Сенің досың бар ма? Оның аты кім? Ол неше жаста? Ол нешінші сыныпта оқиды? Ол қандай дос? |
Берілген буын сөздерді 3 топқа бөліп, дәптерлеріне жазады. Оқушылар бар назарын суреттерге аударып, сабақтың тақырыбына болжау жасайды.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
қолдау | |
Негізгі бөлім 15 мин
|
Топтық жұмыс: 1-тапсырма. Сызба бойынша сөз тіркесін, сөйлем құрастыру. Жаңа сөздермен жұмыс
2-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. 1топ.Сұрақтарға жауап береді 2-топ: Мәтінді аударады
Екі топқа бірдей тапсырма |
Оқушылар топ ішінде сөз тіркесін, 2 сөйлем құрастырып жазады. «Сөзтізбек »әдісі.Парақшаның ішінен жаңа сөздерді теріп сөздіктеріне жазады.Жаңа сөздерді қайталату.
Топ берілген сұрақтарға жауап берді.(5 сұрақ) Топ сөздіктің көмегімен мәтінді аударады. 3 сөз тіркесіне аудармасын сұрап өту: адал дос, досы көп, дос табу қиын. Мәтіннің ішінен қандай деген сұраққа жауап беретін сөздерді табу.Тақтада берілген әңгімені қандай деген сұраққа жауап беретін сөздермен толықтыру. |
Бағалау парағы
Бағалау парағы
| |
Сергіту кезеңі 2м. |
Би билеу |
Оқушылар қимылдап билейді. |
||
Бекіту10 мин
|
Тақырыпты қорытындылай келе ПОСТЕРмен жұмыс |
Оқушылар постерге дос туралы диалог құрастырады. |
өзара бағалау Критерй бойынша бағалау. Постер көркемдігі-2 б Диалог құру(3-5б) Қорғау 3-5б. | |
Үй жұмысы 1 мин |
«Менің досым қандай?»тақырыбына эссе жазу. |
Күнделіктеріне жазып алады. |
||
Бағалау жұмысы2 |
Бағалау парақтары бойынша суммативті баға қою. |
Топ басшылары өз топ мүшелерін бағалайды. |
||
РЕФЛЕКСИЯ |
Балалар, бүгінгі сабақ ұнады ма? |
Стикерлер тарату. Жақсы жауап бергенге қызыл стикер,көк орташа. Әлі де жұмыс жасау керек -жасыл. |