Карантин жағдайында оқу режиміне қойылатын санитарлық-гигиеналық талаптарды орындау

«Пятигорск ауылының жалпы білім беретін мектебі» КММ-де оқу процесі тұрақты режимде жүргізіледі. Қазіргі уақытта мектепте 1-ден 11-ші сыныпқа дейінгі 64 оқушы бар. 6 оқушы мектепке дейінгі дайындықтан өтеді. Мектеп педагогикалық кадрлармен қамтылған. Оқытушылар саны: оқытушылар құрамының негізгі құрамынан 19 адам + толық емес жұмыс күнімен жұмыс жасайтын 2 мұғалім.
Шектеу шаралары немесе карантин - бұл жұқпалы аурулардың таралуын болдырмауға және қызметтің ерекше режимін қамтамасыз етуге, халықтың қозғалысын шектеуге бағытталған әкімшілік, медициналық-санитарлық, басқа шаралар. Мектеп карантині - бұл барлық қажетті шараларды ұйымдастырудан тұратын оқиға.

Ақмола облысының бас мемлекеттік санитарлық дәрігерінің 2020 жылғы 10 қарашадағы No170 «Ақмола облысында шектеулі карантиндік шараларды күшейту туралы» қаулысы негізінде (18.11.2020ж. Өзгерістер мен толықтырулармен), «Әдістемелік ұсыныстар коронавирустық инфекцияның таралуын болдырмауға байланысты шектеу шаралары кезеңінде орта білім беру ұйымдарындағы оқу процесін ұйымдастырғаны үшін », Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 17 қарашадағы No 484 бұйрығымен бекітілген, біздің мектеп коронавирустық инфекцияның алдын-алу бойынша шаралар кешенін жасады:

1) мектеп дезинфекциялық және жуғыш заттармен жабдықталған; жеке гигиена құралдары.
2) Педагогикалық ұжыммен, студенттермен және олардың ата-аналарымен (заңды өкілдерімен) коронавирустық инфекцияның алдын-алу бойынша шаралар кешенін жүзеге асыру бойынша түсіндіру жұмыстары жүргізілді.
3) Аурудың белгілері бар адамдармен байланысын болдырмау үшін күн сайын қызметкерлер мен студенттердің таңертеңгі сүзгісінен (медициналық тексеруден) басталады. Тексеруді штаттық дәрігер жүргізеді.
4) Медицина қызметкерінің қатысуымен коронавирустық инфекцияның алдын алу бойынша әңгімелер, сынып сағаттары, ата-аналар жиналыстары өткізілді (онлайн). Ақпараттық тақталарда және мектептің ресми сайтында инфекцияның таралу жолдары және алдын алу шаралары туралы ақпарат орналастырылған.
5) Коронавирустық инфекцияның алдын-алу жөніндегі іс-шаралар кешеніне сәйкес мектеп: күніне 3 рет дымқыл тазалауды, әр сабақтан кейін сыныптарды желдетуді, әр ауысымнан кейін есіктің тұтқаларын дезинфекциялауды, әр ауысымнан кейін кварцтауды жүзеге асырады. Кварц шамдарын пайдалану ережелерді қатаң сақтай отырып, үй-жайларды міндетті түрде желдететін адамдар болмаған кезде жүзеге асырылады. Кабинеттерде дезинфекциялаушы заттар, тыныс алу органдарына арналған жеке қорғаныс құралдары, ақпараттық парақшалар, бөлмені желдету, кварцтау және дымқыл тазалау кестесі бар.

6) мектепте мыналар байқалады: ішу режимі (өздерімен бірге жүреді) және жылу режимдері (дәліздерде 20 ° C, сыныптарда 22-24 ° C).
7) оқу процесі 2 ауысымда ұйымдастырылған; шкаф жүйесін алып тастау, әр сынып белгілі бір шкафта болады;
8) мектеп асханасы жұмыс істемейді
9) Оқу процесі маска режимін, қашықтықты қатаң сақтау жағдайында жүзеге асырылады. Сабақтарда парталар SanPin ұсыныстарын ескере отырып орналастырылған, оқушылар партаға бірінен соң бірі отырады.
10) Бұқаралық сипаттағы сыныптан тыс іс-шаралар өткізу алынып тасталды, тәрбиелік шаралар негізінен қашықтан жүзеге асырылады.
Мектеп оқушылардың денсаулық жағдайын үнемі қадағалап отырады. Күзгі-қысқы кезеңде (қазаннан қаңтарға дейін) студенттердің 39 ауруы тіркелді ((ЖРВИ, тонзиллит, тонзиллит, отит). Аурудың шыңы қазан айының аяғы мен қарашаның басында болды.

Жаңартылған күні: 24.02.2021 22:31
Құрылған күні: 24.02.2021 22:31