Давлеталина Б.К., қазақ тілі мұғалімі
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Менің отбасым мен достарым |
Мектеп: «Пятигорский орта мектебі»ММ |
|||
Күні: 17. 10.2019 |
Мұғалімнің аты-жөні: Давлеталина Б.К. |
|||
Сынып: 2 |
Қатысқандар:6 Қатыспағандар : |
|||
Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым тату |
||||
Осы сабақта қол жеткізген оқу мақсаттары |
2.1.1.1 отбасылық мұрағат негізінде отбасы мүшелерінің ауызша портретін жасау |
|||
Күтілетін нәтиже |
А) барлық оқушылар: Берілген сурет бойынша отбасы мүшелерін сипаттайды В)оқушылардың көпшілігі: Отбасы мүшелерінің суретін салады, атауын жазады. С) кейбір оқушылар: Тірек сөздерді сүйене отырып, отбасы мүшелерінің бірін сипаттап айтады. |
|||
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады: отбасы, тату тіркестерді түсінеді де айтады Негізгі сөздер мен тіркестер: әпке, аға-іні, сіңлі,қарындас. Талқылауға арналған сұрақтар: Сенің атың кім? Сенің жасың нешеде? Сен нешінші сыныпта оқисың? Сенің отбасың бар ма? Отбасында неше адам бар? Олар кімдер? |
|||
Пәнаралық Байланыстар |
Әдебиеттік оқу,жаратылыстану, қазақ тілі |
|||
Алдыңғы меңгерілген білім |
« Ыстық орындық » стратегия бойынша «Отбасы» тақырыбына арнайы сөздерді сабақта қайталау және меңгеру. |
|||
Сабақ барысы |
||||
Сабақтың жоспарланған кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 5 мин
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Білу
Түсіну
|
Сәлеметсіңдер ме,балалар! Бүгін бізде ашық сабақ .Сабаққа қонақтар келді.Оларды қарсы алайық! І Психологиялық дайындық 1, 2 , 3 Біздің сынып тып-тыныш Жалқаулықты тастаймыз Сабақты бастаймыз |
Интерактивтік тақта
|
||
Сабақтың ортасы
|
ІІ.Миға шаубыл: Сенің атың кім? Сенің жасың нешеде? Сен нешінші сыныпта оқисың? Сенің отбасың бар ма? Отбасында неше адам бар? -Ендеше балалар бүгін біз сабақта отбасымыз туралы айтамыз.
III.Оқушыларды жаңа сабақтың тақырыбымен , міндетімен таныстыру. «Кір жуатын жіп » арқылы екі топқа бөлу
Оқушыларды екі топқа бөлу. (Топтарының аттарын тақырыпқа сәйкес таңдалады)
Топ ережесін құру. «Қызғалдақ», «Түймедақ». Видеоролик Шаттық шеңбер құрып,оқушылар өзі туралы айтады Топтар бойынша тапсырмалар:
2. «Түймедақ» тобы: Отбасындағы жасы үлкендерді бір бөлек, жасы кішілерді бір бөлек бағанға жазады, талдайды,айтады
3. “АТА” тобы, “ӘЖЕ” тобы (бірге) Көп нүктенің орнына дұрыс әріптерді қойындар |
Интерактивтік тақта
Жіп,гүлдің суреттері
смайликтер
АКТ -мен жұмыс
смайликтер |
||
Сергіту сәті: «Қызыл өрік»
Сабақтың соңы
Рефлексия
Үй тапсырмасы
|
4. Мәтінмен жұмыс 5. «Ыстық орын» әдісі (стратегия)
6.Қайсысы артық?
Меңгердім Сұрағым бар Түсінбедім Қалыптастырушы бағалау Бағалау критерийі Кері байланыс «Менің отбасым» тақырыбына сурет салу
|
Таныстырылым Мәтінмен жұмыс
кәртішке
смайликтер |